Ultima actualizare: azi, 17:40
DRM
Locale

Zeci de tineri sătmăreni, premiați la Primăvara Artelor

prim-art (1)Cea de-a III- a ediție a festivalului Primăvara Artelor s-a desfășurat astăzi la Colegiul Național Mihai Eminescu. Zeci de tineri sătmăreni au fost nominalizați și premiați pentru talentul de care au dau dovadă.

Redăm lista premiaţilor la Primăvara Artelor:

1.            Marcel Ursan – Carei – recitări

2.            Florin Lăcătuş – Satu Mare  -recitări

3.            Radu Ştefan Sabou – Satu Mare -film

4.            State Iulia – Satu Mare – literatură

5.            Iosif Ahmed – Satu Mare  – teatru

6.            Silaghi Camelia – Satu Mare -literatură

7.            Hotca Hermina  – Satu Mare – muzică

8.            Fernea Tincuţa – Satu Mare – muzică

9.            Nintaş Rareş  – Satu Mare – muzică

10.          Poti Vivien – Satu Mare – pictură

11.          Berei Sara – Satu Mare – muzică

12.          Bereş Geanina- Satu Mare – literatură

13.          Horea Claudiu Popdan- Satu Mare – muzică

14.          Grupul Folcloric” Florile Tărnii” – Tarna Mare- dans

15.          Hutzel Levente – Satu Mare – muzică

16.          Ary Dalma – Satu Mare – dans

17.          Herman Szabolcs – Ciumeşti- dirijor

18.          Papp Fehér Áron – Satu Mare – muzică

19.          Nagy Dániel – Satu Mare – solist trompetă

20.          Csobot Adél – Carei – muzică

21.          Ansamblul Folcloric Cununiţa Năzdrăvană – dans

22.          Ionuţ Toroc – solist taragot

23.          Emanuel Silaghi  – solist vioară

24.          Mario Farcău – dansator

25.          Luca Dânciuţi  – dansator

26.          Rezmüves Roland – instrumentist acordeon

27.          Cucuiet Cezar – Satu Mare – literatură

28.          Formaţia de dansuri ţigăneşti din Negreşti- dans

29.          Roszpapa Dávid- muzica

30.          Alexandru Marian-muzica

31.          Alesia Mîndruţ-muzică

32.          Gabriela Pop-muzic

33.          Roxana Mihaly-recitări

34.          Dan Coşarcă- teatru

35.          Patricia Borbely- muzică

36.          Vlad Deac- organizator evenimente culturale

37.          Raluca Dumitru –muzică

38.          Mara Florian- muzică

39.          Grădiniţa nr.1 Satu Mare-grupa „Isteţilor”- creativitate

40.          Marius Ghita-grafică

41.          Cristian Torja- muzica

Evenimentul a fost organizat de Consiliul Județean Satu Mare și Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Mai multe despre Locale
”Cântăreața Cheală” într-o nouă reprezentație la Carei

Trupa de teatru în limba română - „M.E.E.M.” din cadrul Centrului Cultural Carei, vă invită cu drag la o nouă...

Închide