Ultima actualizare: ieri, 16:59

Locale

Sătmăreni păcăliți să doneze bani în numele Asociației Surzilor. ,,Acțiuni făcute în mod abuziv și ilegal!”

Asociația Națională a Surzilor din România, filiala Satu Mare, atrage atenția asupra unor acțiuni false făcute în numele asociației, pe raza județului și a municipiului Satu Mare: ,,Noi nu organizăm colecte stradale!”, spun reprezentanții ANSR Satu Mare.

,,Asociația Națională a Surzilor din România, filiala Satu Mare, în urma unor sesizări cu privire la faptul că pe raza județului Satu Mare și a municipiului Satu Mare, ar acționa unele persoane în numele asociației noastre cu scopul colectării de fonduri pentru pretinse proiecte, activități și persoane aflate în situații dificultate, absolut fictive, dorim să vă informăm asupra faptului că ANSR Filiala Satu Mare NU A ORGANIZAT ȘI NU ORGANIZEAZĂ NICIODATĂ COLECTE STRADALE, PRIN SUPERMARKETURI, MIJLOACE DE TRANSPORT PUBLICE, DIN UȘĂ ÎN UȘĂ SAU ORICE ALTE LOCURI PUBLICE. Vă rugăm să nu încurajați și să nu sprijiniți astfel de acțiuni false, făcute în mod abuziv și ilegal în numele asociației noastre!”, transmit reprezentanții ANSR Satu Mare.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.