Ultima actualizare: azi, 15:38
Locale

Accident în Satu Mare: a ajuns cu mașina în stâlp din cauza unui șofer prea grăbit. O fetiță de 3 ani și un bebeluș au fost răniți

Accident în Satu Mare: un bărbat a ajuns cu mașina în stâlp din cauza unui șofer prea grăbit. O fetiță de 3 ani și un bebeluș au fost răniți în urma evenimentului rutier, fiind transportați la spital.

Ce spune poliția:

La data de 27 iulie, în jurul orei 17:00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Satu Mare au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la producerea unui accident rutier pe bulevardul Lucian Blaga, din municipiul Satu Mare.

Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat, de 54 de ani, din localitatea Petin, în timp ce conducea un autoturism și ieșea din parcarea unui magazin situat pe bulevardul Lucian Blaga, ar fi efectuat o manevră neregulamentară de viraj la stânga, peste marcajul longitudinal continuu care separă sensurile de circulație.

În acel moment, un alt autoturism, condus de către un bărbat de 33 de ani, din județul Cluj, care circula regulamentar pe prima bandă a sensului opus de deplasare, ar fi încercat să evite impactul, intrând într-un stâlp de electricitate.

În urma accidentului rutier, un sugar și o fetiță de 3 ani, pasageri în autoturismul condus de către bărbatul de 33 de ani, au suferit vătămări corporale ușoare. Cei doi minori fiind transportați la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc accidentul rutier.


Sursa: IPJ Satu Mare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.