Ultima actualizare: azi, 09:24
Sport

Olimpia a bătut FC Baia Mare

olimpia baia mareOlimpia Satu Mare a disputat luni, prima partidă amicală de pe teren propriu din acest an, în compania formației FC Municipal Baia Mare.  Sătmărenii s-au impus în acest meci cu scorul de 1-0.

„Galben – albaștrii” s-au descurcat bine în prima parte a jocului, reușind să deschidă scorul încă din primele minute prin Roghină care a profitat de greșeala făcută de portarul Bota și a șutat puternic de la mai bine de 30 de metri, trimițând balonul direct în poartă.

În minutul 40 al primei reprize, băimărenii au avut o mare ocazie, însă Florin Mureșan a scos balonul de pe linia porții și astfel, scorul la pauză a fost în favoarea gazdelor, scor 1- 0.

În repriza secundă, oaspeții au reușit să înscrie în poarta apărată de Anca, dar arbitrul de tușă a semnalizat ca fiind ofsaid, iar golul a fost anulat.

Elevii tehnicienilor Tiberiu Csik și Lulu Dragomir au avut câteva ocazii clare prin Lemac, Dragoș și Negruș, dar toate fără succes, scorul final a fost 1- 0.

„A fost o victorie chinuită. În această partidă sfârșitul de săptămână și-a spus cuvântul”, a declarat tehnicianul Olimpiei, Tiberiu Csik.

Pentru Olimpia Satu Mare  au evoluat Șuta – Muntean, Mureșan, Micaș, Iuhas, Schwarczkopf, Roghină, Gavrilescu, Bujor, Zsiga. În a doua repriza secundă au mai jucat Anca, Molnar, Sabău, Ene, Hanus, Villand, Prodan, Negruț, Feier, Lemac și Dragoș.

Pentru Baia Mare au evoluat Bota – Gherghel, Hodor, Tomcea,Zoldi, Tarța, Venca, Giurgiu, Răduneață, Ardeleanu, Moldovean. În a doua repriză a mai intrat Iura – Ignat, Pomian, Barbulovici, Lupașcu, Kadin și Moussa.

Sursa: Olimpia 2010 Satu Mare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mai multe despre Sport
Victorie mare pentru CSM Satu Mare, în fața rivalelor de la Arad (Galerie FOTO)

Jucătoarele CSM Satu Mare au obținut duminică o victorie extrem de importantă în fața adversarelor de la ICIM Arad, reușind...