Ultima actualizare: azi, 16:30
Sport

Încă o înfrângere pentru CSM Satu Mare

CSM Satu MareEchipa de baschet feminin CSM Satu Mare a pierdut vineri seara și în deplasarea de la Galați, împotriva echipei Phoenix, scor 74 – 69 (18-14, 16-19, 24-11, 16-15). CSM-ul a pierdut miercuri și la Târgoviște, astfel că nu a reușit să îndeplinească obiectivul stabilit înaintea celor două jocuri și anume obținerea unei victorii.

Sătmărencele au câștigat toate sferturile cu excepția sfertului III, care s-a dovedit a fi decis în stabilirea rezultatului final. Elevele lui Peter Eleș au revenit pe final dar a fost prea târziu. A fost un meci în care rezervele au făcut diferența. Titularii CSM-ului au marcat 67 de puncte iar cei ai echipei Phoenix 58 de puncte. În schimb, rezervele echipei sătmărene au marcat 2 p iar rezervele Galațiului 16 p. Pentru CSM au marcat: A. Orosz 22 p, M. Ivan 2 p, E. Laza 7 p, J. Hope 19 p, T. Wampler 19 p.

Sătmărencele au obținut în cele 8 etape ale LNBF disputate până acum, 4 victorii și 4 înfrângeri. În etapa a 9-a, CSM Satu Mare întâlnește acasă, sâmbătă, 23 noiembrie, formația Universitatea Cluj.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mai multe despre Sport
Olimpia joacă primul meci al returului la Severin

Olimpia Satu Mare joacă sâmbătă, 16 noiembrie, în deplasare, prima partidă a returului din Liga a II-a, Seria a II-a,...