Ultima actualizare: azi, 21:09
Sport

Olimpia cade o poziție în clasament după înfrângerea de la Vâlcea

olimpia 2Olimpia Satu Mare a pierdut sâmbătă partida jucată în deplasare împotriva formației CSM Râmnicu Vâlcea, scor 3 – 0. Meciul a contat în cadrul etapei a 9-a din Liga a II-a, Seria a II-a, sezonul 2013/2014.

Galben-albaștrii au încasat primul gol în minutul 11. Vâlcenii au beneficiat de două lovituri de la 11 m pe care le-au transformat în minutele 35 și 77. În urma acestei înfrângeri Olimpia coboară un loc în clasament și ocupă poziția a 7-a cu 13 puncte. Etapa viitoare, băieții antrenați de Tiberiu Csik vor întâlni pe teren propriu echipa din Mioveni, care ocupă locul 9 în acest moment.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mai multe despre Sport
Olimpia va „lupta” la Vâlcea fără trei oameni de bază

Olimpia Satu Mare va juca sâmbătă, de la ora 11.00, la Râmnicu Vâlcea, meciul etapei a IX-a a Ligii a...