Ultima actualizare: azi, 09:33

Locale

Handbal: CSM Satu Mare, locul III la un turneu amical organizat la Baia Mare

HandbalEchipa de handbal a CSM Satu Mare, antrenată de Nicolae Istrate, a terminat pe locul III în cadrul turneului amical organizat la sfârșitul săptămânii trecute la Baia Mare. La turneu au participat patru echipe: CSM Satu Mare, Academia de Handbal Minaur Baia Mare, CS U Cluj-Napoca și CSM Oradea.

În primul meci (vineri, 21 august) elevii lui Istrate au învins CS U Cluj-Napoca cu 29 la 28, iar apoi sâmbătă, 22 august, CSM Satu Mare a cedat la limită în fața CSM Oradea cu 29 la 30. Duminică, 23 august, echipa din Satu Mare a pierdut cu scorul de 24 la 30 în fața Academiei de Handbal Minaur Baia Mare.

Locul I a fost ocupat de CSM Oradea, locul secund de Academia Minaur Baia Mare, iar poziția a treia i-a revenit echipei noastre, CSM Satu Mare. CS U Cluj-Napoca s-a clasat pe locul patru în cadrul acestui turneu.

CSM Satu Mare – CS U Cluj-Napoca (29–28):

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Ungar (2 goluri), Baros (1), Pop (1), Lupşe (3), Varga (3), Morar (4), Petruş (4), Rogoz (5), Mureşan (4), Mateş (1) șiAlisie (1).

CSM Satu Mare – CSM Oradea (29–30):

CSM Satu Mare: Szatmár: Ungar(9), Pop (1), Lupşe (3), Morar (2), Petruş (2), Rogoz (3), Mureşan (6), Mateş (2) șiAlisie (1).

CSM Satu Mare – Academia de Handbal Minaur Baia Mare(24–30):

CSM Satu Mare: Varga (2), Pop (1), Morar(4), Petruş (1), Rogoz (4), Mureşan (3), Mateş (2), Alisie (3) și Ungar (4).

Sursa: CSM Satu Mare