Ultima actualizare: ieri, 20:44

Careianul Szilagyi Paul, vicecampion național la tenis de masă

12033403_851904408224538_1530271147_n

Sportivul de la Clubul TAPO Carei, Szilagyi Paul, a cucerit titlul de vicecampion național la individual iar la echipe medalia de bronz, în finala Campionatului Național, la tenis de masă, care a avut loc luna aceasta la Buzău.

În perioada 02-06 septembrie 2015 a avut loc Finala Campionatului Național de copii 8-10 ani la tenis de masă, desfășurată la Buzău, unde au participat sportivi și cluburi din toată țara, adunându-se peste 300 copii .

Clubul elevilor TAPO Carei a participat cu Reitler Eliza, Rad Ayana, Comiati Alexandra,Czier Anita, Costea Răzvan și Szilagyi Paul( legitimat la CSS Od.Secuiesc).

Echipa de fete a obținut locul 13 din 26 de echipe, la individual Reitler Eliza s-a calificat în primii 32 iar Rad Ayana și Comiati Alexandra în primii 64 de sportivi.

Sportivul Szilagyi Paul a cucerit titlul de vicecampion național la individual, iar la echipe medalia de bronz.

Clubului Elevilor -TAPO Carei va participa în perioada 18-20 septembrie 2015,  la Cupa României, care se va desfășura la Bistrița.

Sursa: Direcția de Cultură și Sport Carei