Ultima actualizare: azi, 18:51

BASCHET. CSM Satu Mare pierde dramatic titlul de campioană. Sătmărencele, învinse în ultimul minut

CSM Satu Mare a pierdut finala Ligii Naționale de Baschet feminin cu scorul general de 3 la 2 contra campioanei en-titre Sepsi Sfântu Gheorghe. Sătmărencele au fost învinse în această seară în deplasare, în meciul decisiv pentru titlu.

Baschetbalistele au scăzut ritmul în ultimele minute ale jocului de la Sfântu Gheorghe, asta după ce au stat mult timp la conducerea partidei. Sătmărencele au avut chiar și un avans de 12 puncte, însă au cedat inexplicabil terenul în ultimele minute și au fost învinse cu scorul de 59-56.

Cele două echipe și-au împărțit victoriile în primele patru jocuri ale finalei Ligii Naționale.