Ultima actualizare: ieri, 21:40
Locale

FOTO/VIDEO. Micii ecologiști de la Grădinița Guliver au pedalat pentru natură!

Astăzi după-masă, copiii de la Grădinița Guliver, însoțiți de părinți, frați, surori, bunici și educatori, au participat la o acțiune inedită dedicată Zilei Mediului: o plimbare pe biciclete, trotinete și role, sub sloganul „Cu Guliver pedalăm, natura o protejăm!”

Evenimentul a reunit zeci de familii dornice să promoveze grija față de mediu și un stil de viață activ. Traseul parcurs de participanți a fost animat de multă voie bună, cei mici fiind în centrul atenției cu echipamentele lor eco-friendly. Traseul a fost parcurs și de directoarea grădiniței Guliver, Cristina Coștiuc, pe role, iar inspectorul școlar pentru educație timpurie, Maria Ardelean, s-a alăturat acțiunii pe bicicletă.

„Prin această activitate ne dorim conștientizarea comunității în ceea ce privește importanța mediului înconjurător. Totodată, ne dorim să le arătăm că este distractiv să te deplasezi și cu alte mijloace și să îi inspirăm în a adopta un stil de viață activ”, a transmis Cristina Coștiuc, directoarea grădiniței Guliver.

@portalsm

Micii ecologiști de la Grădinița Guliver au pedalat pentru natură!

♬ original sound – portalsm – portalsm

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.