Ultima actualizare: azi, 15:10

Locale

Handbal: HCM Făgăraș-CSM Satu Mare 30-28

csm-handbalElevii lui Nicolae Istrate au pierdut, în deplasare, în fața HCM Făgăraș, într-un meci ce s-a disputat azi, 15 octombrie. La sfârșitul partidei, tabela de marcaj arăta scorul de 30 la 28, în favoarea gazdelor. Meciul a contat pentru etapa a VI-a din cadrul Diviziei A, Seria B, la handbal masculin.

Echipa CSM Satu Mare se întoarce învinsă după meciul cu HCM Făgăraș, deși au gestionat destul de bine prima repriză a partidei (15-15). Sătmărenii au pierdut din elan în repriza secundă astfel că, gazdele au reușit să câștige la o diferență de două goluri. Pentru formația sătmăreană au marcat: Acsinia (9 goluri), Olah (6 goluri), Mureșan (6 goluri), Ungar (4 goluri), Cristescu (2 goluri) și Mateș (1 gol).

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va întâlni pe teren propriu HCM Sighișoara. Meciul se va juca sâmbătă, 18 octombrie, de la ora 11.00, în Sala de sport a LPS Satu Mare.