Ultima actualizare: azi, 21:39
Locale

Virgil Enătescu consideră că viceprimarul Marcela Papici este “autorul moral” al uciderii actriței

Virgil EnatescuAcademicianul Virgil Enătescu acuză administraţia locală, în mod direct pe viceprimarul Marcela Papici, că este incapabilă să gestioneze problema asistaților sociali, făcând referire la cazul crimei actriței sătmărene.

În cadrul unei conferințe de presă susţinută la sediul ACL, academicianul Virgil Enătescu a făcut câteva precizări cu privire la crima de sub pod, unde a fost omorâtă o actriță sătmăreană, acuzând administrația locală de incapacitatea de a rezolva problema celor care stau sub pod. Potrivit acestuia, persoanele de sub pod sunt persoane neidentificate, fără domiciliu, care pun în pericol viețile cetățenilor sătmăreni și nu se iau măsuri de siguranță publică.

Vina cea mai mare, susține academicianul, o are viceprimarul Marcela Papici, care acum ar avea alte preocupări, fiind în campanie electorală.

”O acuz pe Marcela Papici că este autoare morală în faptul că s-a produs crima de către acei derbedei de sub pod împotriva acelei artiste. O acuz efectiv pentru că a crescut șansele pentru crimă. I-am atras atenția de când a fost omorâtă aceea fetiță și ei au stat și au dat ajutoare la criminali. Uitați-vă ce înseamnă inteligența ajunsă la nivel de Primărie”, a declarat Virgil Enătescu.

38 comentarii

 1. matroz Răspunde

  Domnu academician…

  • satmarenii voteaza PONTA ! Răspunde

   Incep sa cred ca acest individ ( enetescu) ar trebui sa devina pacientul sectiei unde a lucrat…mi-e rusine sa spun ca este satmarean…

   • Ardelean Răspunde

    E plin acl-ul de distrusi…

   • satmarean Răspunde

    De ce Primaria nu face nimic pentru a asigura securitatea cetatenilor? Cum e posibil ca Precup sa faca campanie pentru Ponta si sa nu se ocupe de organizarea politiei locale?In loc de campanie electorala, ocupati-va de treburile pentru care ati fost alesi!

  • Gabi Răspunde

   Ati fost candva renumit, dar cu faza asta ati pierdut tot.
   Sunteti un GUNOI DE OM!
   Cum sa spuneti asa ceva? Mi-e scarba de tine ACADEMICIANULE!

   • Reformatorul Răspunde

    Domnul Enatescu are dreptate. Primaria si Consiliul Local sunt vinovate moral de aceasta oribila fapta!

 2. Baba Novac Răspunde

  Eu zic ca principalul vinovat este Dottore Coica Costel Dorel Misel care in doi ani de zile a reusit sa duca de rapa orasul nostru! Acest mincinos ordinar in afara de batut gura nu a facut NIMIK in doi ani.

  • Dana Răspunde

   Eu zic ca academicianul ENETESCU ESTE AUTORUL MORAL AL CRIMEI PT CA NU A TRATAT TOTI NEBUNII DIN ORAS !!!

   • Ardelean Răspunde

    Exact !!! Criminalul pare a fi “un admirator secret psihopat” ! Daca era un om al strazii i-ar fi furat geanta…. In plus, acesti oameni fara adapost sunt ajutati maxim posibil. O singura “Marcela” nu poate rezolva PROBLEMELE CREATE IN ULTIMII 10 ANI DE GUVERNAREA BASISTA…

   • Teo Răspunde

    Nu te-ascunde papicioaie sub acest pseudonim,Dana!

 3. Lovele Răspunde

  Pentru atentatul de la new york din 11 septembrie Marcela Papici e de vina !

 4. Pterovici Răspunde

  Autorul moral al crimei poate fi Virgil Enatescu pentru ca nu a tratat bine toti nebunii !

 5. Alin Rentea Răspunde

  Oamenii in varsta care suferă de probleme mentale ar trebui sa aibă interdicție sa vorbească in public.Acest reziduu uman pe cate îl cunosc personal,care nu este capabil sa își încheie cămașa din cauza grăsimi care îi sufoca respiratia si gândirea a avut nemernica si infecta idee să acuze de una din cele mai sângeroase crime din Satu Mare pe o femeie,Marcela Papici,doar pentru ca ii este adversară politică.Si pe această cale ii transmit gunoiului uman cate este Virgil Enătescu ca este cea mai abjectă,infectată si dezgustătoare acuză pe care am văzut-o in viata mea.Să-ti fie rusine.

 6. Vidraru Maria Răspunde

  Marcela Papici este o doamna !!! enetescu nu are dreptul moral sa-i pronunte numele !!!

 7. Dana Răspunde

  Bietu de el, …cred ca era drogat…cu atatea medicamente la indemana, e greu sa reziste ispitei…

  • SATMAREAN Răspunde

   Omul asta pe care il acuzi este o personalitate enciclopedica recunoscuta stiintific,fiind unul dintre cele 500 de genii ale umanitatii, asa ca mai usor cu asemenea acuze!

 8. ACADEMICIAN 007 Răspunde

  Bai virgi-L.De cand esti in Asociatia Cretina Liliputa si esti inconjurat de camasile negre la gat ti sa murdarit si tie camasa dar si creerul.Pentru cei care au urmat un tratament dat de tine si sau sinucis esti principalul vinovat .Dupa ce grohai cred ca esti un academician pe bani nu pe merit.SA-TI FIE RUSINE virgi-L enatescu

  • Reformatorul Răspunde

   Rusine Primariei Satu Mare si Politiei Locale! Dati-va demesia cei care raspundeti de securitatea cetateanului!

 9. Satmarean Răspunde

  DOMNULE ACADEMICIAN ATI TRECUT PRIN TIMP.CUM PUTETI FACE ASEMENEA AFIRMATII? CRED CA ATI AVUT UN MOMENT NEFERICIT.

 10. Andrei Ratiu Răspunde

  Domnule “academician”, cum puteti sa spuneti asa ceva doar pentru a castiga cateva voturi?
  Nu de mult doamna Marcela Papici era colega dvs. si acum macar din respect nu ar fi trebuit sa spuneti asa ceva, sa va fie rusine, ar trebui sa va cereti mii de scuze!

  S A V A F I E R U S I N E !!!!

 11. Cristian Răspunde

  Domnule Enatescu a-ti acuzat-o grav pe d-na viceprimar. Nu cred ca un om al strazi ar face asa ceva fara sa fi furat banii pe care actrita i-ar fi avut la ea. Autorul acestei crime probabil este un barbat cu probleme psihice ori tratarea acestor persoane nu tine de d-na viceprimar Marcela Papici ci de un doctor psihiatru. Cred ca acest medic sunteti chiar dumnevoastra. E jenant ca un om la statul dumneavoastra sa faca astfel de acuzatii.

  • Rodica Răspunde

   Unde a fost Politia Locala, domnule? Daca in centru se intampla asa ceva, ce sa mai vorbim de periferie.

 12. haplea Răspunde

  Pentru multa lume ai fost un exemplu…dar cu faza asta ai dat-o in bara rau de tot…cum poti sa spui ca Marcela este autorul moral al crimei???te credeam mai bun de atat…dar acum areti de fapt ceea ce ai ascuns pana acum…jalnic

  • EVA Răspunde

   Enatescu nu a gresit prin aceasta afirmatie. In spatele doamnei Papici se afla Politia Locala. Unde erau sectoristii ce trebuiau sa patruleze in centru. Nu uitati ca luni o alta femeie de 55 de ani a fost stransa de gat tot in aceasi zona. Papici face campanie pentru Ponta, in loc sa-si faca treaba de viceprimar.

 13. vlad tepes Răspunde

  Mi se pare sau dotore al nostru a luat-o rau pe aratura??!! D-le Enatescu, daca o faceti in scop politic sunteti mai mult decat demn de mila.

  • SATMAREAN Răspunde

   Exagerezi dumneata!Dansul a avut o atitudine responsabila. Pentru domnia sa viata unui om conteaza. Pentru Coica si Papici doar campania electorala conteaza.

 14. Ioan Răspunde

  Dl. Doctor are dreptate! Politia locala din subordinea doamnei vicese se ocupa doar de gainarii iar criminalii umbla liber pe strada! Boschetarii de sub pod sunt lasati in voia lor, in timp ce doamna Papici impreuna cu cheliosul se ocupa de campania lui Ponta. Rusine, ati transformat orasul nostru intr-o groapa de gunoi !

  • Cristian Răspunde

   Ioan nu un boschetar i-a luat viata actritei caci daca era asa fura si banii. Concluzie era un psihopat deci unde este domnul psihiatru???? Si imi amintesc ca exista un adapost de noapte pentru oamenii strazii.

  • matei Răspunde

   Iar zilele trecute, cu masinile Politiei Locale Satu Mare se impartea prin judet pomana electorala la profesori…cei 150 de euro, in pungi cu PSD.

  • Satmarean Răspunde

   Rusine, Primariei,primarului Coica ce ameninta,in diverse forme, pe cei de la AC!

 15. emil Răspunde

  Papici este redusa la inteligenta. Ce sa faca maimutica ?

 16. Stefan Răspunde

  Sunt profund dezamagit ca domnul doctor academician Virgil Enatescu a facut asemenea afirmatii, este imoral si rusinos.
  Sincere condoleante familiei indurerate.
  Imi pare rau ca a ajuns sa se implice politic intr-un caz de crima.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mai multe despre Locale
Sătmăreancă agresată pe dig. Autorul ar putea fi criminalul actriţei

Un nou caz şocant ce ar fi putut să aibă consecinţe grave a avut loc marţi seara pe digul din...

Închide