Sâmbătă plină de energie la Satu Mare. Malul Someșului a devenit, sâmbătă dimineața, 27 iunie, un spațiu de energie și bună dispoziție. Zeci de persoane s-au adunat pentru prima ediție a unui program care și-a propus să transforme mișcarea în aer liber într-un obicei de zi cu zi.
Prima întâlnire din cadrul programului Dimineți Active pe malul Someșului a adus împreună zeci de sătmăreni dornici de mișcare și interesați de un stil de viață sănătos. Inițiativa este susținută de Primăria Municipiului Satu Mare și de Centrul Cultural G.M. Zamfirescu, care au îmbrățișat proiectul cu convingerea că o comunitate activă este una mai sănătoasă și mai unită.
Următoarele întâlniri vor avea loc vineri, 17 iulie, și sâmbătă, 25 iulie.










