Ultima actualizare: azi, 19:21
Locale

FOTOGALERIE. Sâmbătă plină de energie la Satu Mare: Zeci de sătmăreni au început weekendul cu mișcare, pe malul Someșului

Sâmbătă plină de energie la Satu Mare. Malul Someșului a devenit, sâmbătă dimineața, 27 iunie, un spațiu de energie și bună dispoziție. Zeci de persoane s-au adunat pentru prima ediție a unui program care și-a propus să transforme mișcarea în aer liber într-un obicei de zi cu zi.

Prima întâlnire din cadrul programului Dimineți Active pe malul Someșului a adus împreună zeci de sătmăreni dornici de mișcare și interesați de un stil de viață sănătos. Inițiativa este susținută de Primăria Municipiului Satu Mare și de Centrul Cultural G.M. Zamfirescu, care au îmbrățișat proiectul cu convingerea că o comunitate activă este una mai sănătoasă și mai unită.

Următoarele întâlniri vor avea loc vineri, 17 iulie, și sâmbătă, 25 iulie.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.