Ultima actualizare: azi, 09:29

Olimpia cade o poziție în clasament după înfrângerea de la Vâlcea

olimpia 2Olimpia Satu Mare a pierdut sâmbătă partida jucată în deplasare împotriva formației CSM Râmnicu Vâlcea, scor 3 – 0. Meciul a contat în cadrul etapei a 9-a din Liga a II-a, Seria a II-a, sezonul 2013/2014.

Galben-albaștrii au încasat primul gol în minutul 11. Vâlcenii au beneficiat de două lovituri de la 11 m pe care le-au transformat în minutele 35 și 77. În urma acestei înfrângeri Olimpia coboară un loc în clasament și ocupă poziția a 7-a cu 13 puncte. Etapa viitoare, băieții antrenați de Tiberiu Csik vor întâlni pe teren propriu echipa din Mioveni, care ocupă locul 9 în acest moment.