Sportivii de la C.S. Satu Mare și C.S. Unio, premiați de conducerea Primăriei

4 octombrie 2012 | 0 comentarii

Primarul municipiului Satu Mare, dr. Dorel Coica, alături de viceprimarii Marcela Papici și Radu Roca, i-au premiat astăzi pe sportivii de la C.S. Satu Mare și C.S. Unio, care au obținut performanțe la nivel național și internațional, mulți dintre ei membri ai loturilor naționale la categoria de vârstă din care fac parte, dar și pe antrenorii acestora. 

Premierea de către Primăria Satu Mare a sportivilor şi antrenorilor sătmăreni, care au obţinut rezultate deosebite la Campionatele naţionale şi internaţionale, din acest an, a început în luna iulie, odată cu instalarea noii conduceri a Municipiului Satu Mare. 

După ce în luna iulie au fost premiaţi de către conducerea oraşului scrimerii sătmăreni, în luna august dansatorii sportivi, acum a fost rândul sportivilor din categoria grea: lupte, box, judo, popice, de la cluburile sportive C.S. Satu Mare (premiați doar jumătate din campioni, urmând să fie premiați pe viitor şi ceilalţi) şi C.S. Unio 

În luna octombrie, vor fi premiați sportivii, care practică sportul minţii, şahul şi al mingii, fotbalul. La nivelul municipiului există trei cluburi sportive care au campioni la şah: Liceul cu Program Sportiv, Clubul Sportiv Unio respectiv Clubul Voinţa care au reprezentat cu cinste oraşul nostru la concursuri. 

Conducerea Primăriei va continua până la sfârșitul anului să premieze sportivii de performanță, după şah urmând: kaiac canoe, karate, atletism, volei, baschet. 

Sportivii și antrenorii premiaţi miercuri, de către conducerea Municipiului Satu Mare, într-un cadru festiv, în sala de şedinţe a Consiliului Local sunt: 

C.S. UNIO 

1 PANDI KAROLA JUDO -SPORTIV 

2 SAMEL LORAND JUDO – SPORTIV 

3 SERES CRISTIAN JUDO-SPORTIV 

4 FAUR FLORIN JUDO-SPORTIV 

5 FAUR MIHAELA JUDO-SPORTIV 

6 CZERLAU MERCEDES JUDO-SPORTIV 

7 KOVACS DORA JUDO-SPORTIV 

8 TERELY ISTVAN MIHALY JUDO-ANTRENOR 

9 IGNA RAMONA JUDO-ANTRENOR 

10 SONCODI DARIUS CORNEL IOAN POPICE-SPORTIV 

11 SABAU GHEORGHE NICOLAE POPICE-ANTRENOR 

12 BUTYAN ERIKA BOX-SPORTIV 

13 SANDOR IOSIF BOX-ANTRENOR 

PRESEDINTE C.S.”UNIO” 

GH.ISTRAUAN 

C.S. Satu Mare / lupte 

1. Barbul Dacian 

2. Moldovan Darian 

5. Soreanu Catalin 

6. Szabo Cristian 

7. Moroz Patric 

8. Lăpuște Ovidiu 

9. Bulgar Madalin 

Component lot național cadeți 

10. Pek Sandor 

11. Danga Cătălin 

19. Blaga Claudiu 

20. Szabo Francisc Antrenor 

21. Barbul Tudor Antrenor

Categorie: Sport

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest