Teatrul de Nord: Programul spectacolelor secției române, aprilie 2015

25 martie 2015 | 0 comentarii

11015440_801042666651054_5059754657982424201_oProgramul spectacolelor secției române a Teatrului de Nord Satu Mare, în luna aprilie 2015.

Joi 2 aprilie, ora 17.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Liviu Rebreanu”

Sâmbătă 4 aprilie, ora 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Premieră

Luni 6 aprilie, ora 10.00 și 12.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

 Marți 7 aprilie, ora 10.00 și 12.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Miercuri 8 aprilie, ora 10.00 și 12.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Joi 9 aprilie, ora 10.00 și 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Joi 9 aprilie, ora 14.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Marți 21 aprilie, ora 17.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

- abonament ”Mihai Eminescu”

Joi 23 aprilie, ora 17.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

- abonament ”Ioan Slavici”

Sâmbătă 25 aprilie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Vasile Savinescu”

 Duminică 26 aprilie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

- Premieră – Abonament ”Ștefan Mareș”

Luni 27 aprilie, ora 10.00 și 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Marți 28 aprilie, ora 10.00 și 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Sursa: Teatrul de Nord Satu Mare

 

 

Etichete: , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest