Ultima actualizare: azi, 15:54
DRM
Locale

Rezultatele Concursului județean de Tehnologia Informațiilor și Comunicațiilor

IMG_0956Colegiul Tehnic “UNIO-Traian Vuia”,  în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Satu Mare, a organizat miercuri 8.04.2015, ora 9:00, la sediul şcolii, cea de-a II ediţie a Concursului judeţean de TIC pentru elevii liceelor tehnologic.

Concursul a avut 2 secţiuni:

1. Secțiunea TIC

– s-a adresat elevilor din clasele a IX-a, a X-a și a XI-a și a constat în susținerea unui probe practice respectând programa şcolară pentru fiecare clasă în parte.

2. Secțiunea proiecte

•             s-a adresat elevilor din clasele  a XII– a și a constat în realizarea unui proiect la nivelul programei cu tematica la alegere (dacă doresc, elevii pot opta şi pentru tematica atestatului profesional al elevului,  pregătit pentru absolvirea clasei a XII-a)

               

Au participat 28 de elevi de la următoarele licee tehnologice: Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”, Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu”, Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade”, Colegiul Tehnic ”Elisa Zamfirescu”, Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei.

                Premiile obţinute de elevi au fost următoarele:

Clasa IX

•             Premiul I -Molnar Ronaldo- Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade”, -profesor Moale Daniela

•             Premiul I – Tătăran Sergiu- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Bratianu” -profesor Sabou Rita

•             Premiul II- Copil Adi Sorin- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Bratianu” – profesor Sabou Rita

•             Premiul III- Berecz Patrik- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Bratianu”- profesor Sabou Rita

•             Premiul III- Lazor Marius Vasile- Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”, profesor Oltean Lidia

•             Mențiune I- Balog Alin- Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei -profesor Bontea Timea

Clasa a X-a

•             Premiul I- Iluața Ionuț- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu” -profesor Tegher Gina

•             Premiul II- Sava Marius- Colegiul Tehnic”Unio-Traian Vuia”, – profesor Onet Mara

•             Premiul III- Racz Henrik- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu”,  -profesor Tegher Gina

•             Mențiune I- Zelicicovici Roland- Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară .”George Emil Palade”, profesor   Damian Ana

Clasa a  XI-a

•             Premiul I- Sacalos Cristian- Colegiul Tehnic”Unio-Traian Vuia”, profesor Oltean Lidia

•             Premiul II- Borişteac Cristina – Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară .”George Emil Palade”, -profesor Moale Daniela

•             Premiul III- Danciu Florian- Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”, -profesor Oltean Lidia

•             Mențiune I- Corjuc Ovidiu- Colegiul Tehnic”Unio-Traian Vuia”, – profesor Onet Mara

Clasa a  XII-a

•             Premiul I- Ienci Samuel Ionuț- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu” -profesor Tegher Gina

•             Premiul II – Miel Vasile – Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei, -profesor Bontea Timea

Comisia de organizare a concursului  formată din: profesor Claudia Cziprok, (inspector informatică-fizică), profesor Oltean Lidia, profesor Onet Mara, profesor Wagner Erika a fost sprijinită de conducerea instituţiei gazdă –prof. dr.Popescu Vlaicu, director .

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Mai multe despre Locale
Jandarmii din Negreşti Oaş au primit vizita unor şcolari şi preşcolari

Miercuri, 08 aprilie 2015, jandarmii Plutonului Negreşti Oaş au  primit vizita unor clase de elevi şcolari şi grupe de preşcolari ...

Închide