Sătmărenii care urmau să ajungă joi dimineață în gara Satu Mare cu trenul de pe litoral au fost nevoiți să aștepte mai mult, după ce garnitura Mangalia–Satu Mare, parte a programului estival „Trenurile Soarelui” al CFR Călători, înregistrează o întârziere…
Primarul municipiului Satu Mare, Dorel Coica, le-a mulțumit sătmărenilor pentru participarea numeroasă la Revelionul organizat în centrul oraşului. “Le mulțumesc…