Zeci de tineri sătmăreni, premiați la Primăvara Artelor

24 aprilie 2015 | 0 comentarii

prim-art (1)Cea de-a III- a ediție a festivalului Primăvara Artelor s-a desfășurat astăzi la Colegiul Național Mihai Eminescu. Zeci de tineri sătmăreni au fost nominalizați și premiați pentru talentul de care au dau dovadă.

Redăm lista premiaţilor la Primăvara Artelor:

1.            Marcel Ursan – Carei – recitări

2.            Florin Lăcătuş – Satu Mare  -recitări

3.            Radu Ştefan Sabou – Satu Mare -film

4.            State Iulia – Satu Mare – literatură

5.            Iosif Ahmed – Satu Mare  – teatru

6.            Silaghi Camelia – Satu Mare -literatură

7.            Hotca Hermina  – Satu Mare – muzică

8.            Fernea Tincuţa – Satu Mare – muzică

9.            Nintaş Rareş  – Satu Mare – muzică

10.          Poti Vivien – Satu Mare – pictură

11.          Berei Sara – Satu Mare – muzică

12.          Bereş Geanina- Satu Mare – literatură

13.          Horea Claudiu Popdan- Satu Mare – muzică

14.          Grupul Folcloric” Florile Tărnii” – Tarna Mare- dans

15.          Hutzel Levente – Satu Mare – muzică

16.          Ary Dalma – Satu Mare – dans

17.          Herman Szabolcs – Ciumeşti- dirijor

18.          Papp Fehér Áron – Satu Mare – muzică

19.          Nagy Dániel – Satu Mare – solist trompetă

20.          Csobot Adél – Carei – muzică

21.          Ansamblul Folcloric Cununiţa Năzdrăvană – dans

22.          Ionuţ Toroc – solist taragot

23.          Emanuel Silaghi  – solist vioară

24.          Mario Farcău – dansator

25.          Luca Dânciuţi  – dansator

26.          Rezmüves Roland – instrumentist acordeon

27.          Cucuiet Cezar – Satu Mare – literatură

28.          Formaţia de dansuri ţigăneşti din Negreşti- dans

29.          Roszpapa Dávid- muzica

30.          Alexandru Marian-muzica

31.          Alesia Mîndruţ-muzică

32.          Gabriela Pop-muzic

33.          Roxana Mihaly-recitări

34.          Dan Coşarcă- teatru

35.          Patricia Borbely- muzică

36.          Vlad Deac- organizator evenimente culturale

37.          Raluca Dumitru –muzică

38.          Mara Florian- muzică

39.          Grădiniţa nr.1 Satu Mare-grupa „Isteţilor”- creativitate

40.          Marius Ghita-grafică

41.          Cristian Torja- muzica

Evenimentul a fost organizat de Consiliul Județean Satu Mare și Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale.

 

Etichete: , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest