Programul complet al Zilelor Orașului Satu Mare, 27-29 mai

23 mai 2016 | 0 comentarii

Zilele Orașului 2016- ediţia a XX-a. Programul complet

zilele orasului1Scena I, P-ța 25 Octombrie

Vineri, 27 mai

17.00               Deschidere oficială 

                        Concert cu tenorul Nagy Norbert

                        Concert al Filarmonicii ”Dinu Lipatti” Satu Mare

18.00               Spectacol pentru copii cu trupa ,,Zurli”

Street dance cu Black & White Angels

19.00               Direcția 5

20.00               Corina

21.00               Ruby

22.00               Lidia Buble

23.00               Puya & Vescan& Ester& Anastasia

24.00               Spectacol Lasere

 

Sâmbătă, 28 mai

 

19.00               Randy & Uddi& Jo& Band

20.00               Kallay Saunders Band/Ungaria

21.20               Loredana

22.30               Chris Norman

24.00               Foc de artificii

 zilele orasuliui2

Duminică, 29 mai

 

18.00               Miss Ziua Oraşului Satu Mare

20.00               Fely Donose & Band

20.50               Dans modern cu Trupa Still

21.00               Kerozin/Ungaria

22.00               Hip-hop dance cu Clubul de Dans Crazy Dancers

22.10               Iris                                         

23.00               Carla’s Dream

 

Scena II, P-ța Libertăţii

Vineri, 27 mai

 

17.00               Concert folk: Sorin Bălaj, Florin Micas , George Negrea, Geta Govor, Ionel Bledea

                        Seară etno cu sătmărenii: Angela Munteanu,  Ghiţă Blidaru, Sebastian Bodea, Nicu Pop, Cătălin Bococai, Darie Berende, Pionierii, Ciprian Tempe, Meda, Mister, Argus, Bianca Rus, Sentimental, Bravo.

Recital

20.00               Ghiţă Munteanu

21.00               Sergiu Vaida şi Nănaşii de la Cluj

22.00               Văru Săndel

 

Sâmbătă, 28 mai

18.00               Dans german cu Ansamblul minorităţii germane Gemainsaime, Ansamblul minorităţii ucrainiene Trandafirii Negri, Dans maghiar, Malvina Madăr Iederan, Viorel Pop, Hermina Marc Iluţ, Maria Tripon şi Ansamblul Oaşul, Ansamblul Ceatăra Carei, Ana Holdiş Pop, Laura Back, Romina Sârbe şi Cristian Totpati, Ansamblul Cununiţa Satu Mare: Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, Lucia Potra, Maria şi Mihai Nemeş, Nicolae Mureşan şi Nicolae Mureşan Jr., Vasile Coca, Mariana Deac        

Duminică, 29 mai

16.00               Program pentru copii cu Ella Bella

18.00               Maria Petca şi Ansamblul Măgura, Georgiana Marina, Andrada Bârsăuan, Fraţii Petreuş, Ansamblul Polorisum din Zalău, Marius Ciprian Pop

20.00               Recital: Sava Negrean Brudaşcu,  Petrică Mureşan, Cristian Pomohaci

 

Alte activități:

Sâmbătă- 28 Mai

Ora  11.00                  Start Crosul Tineretului – B-dul Transilvania

Ora 12.00                   Premierea câstigătorilor Crosului Orașului

14.00               Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății, parcarea din fața catedralei Catolicela diferite ramuri sportive (lupte, karate , scrima ,judo, kangoo jumps, fitness). În paralel se va organiza un stand pentru air soft. (programul exact al demonstrațiilor sportive incă nu a fost definitivat)

Duminică 29 Mai

Ora 10.00                   Competiție de minifotbal pentru copii.- Locația: B-dul 1 dec 1918

Ora 15.00                   The Strongest Men, competiţie de forţă – Catedrala Romano Catolică,

27 – 29 mai                 Târgul Meșterilor/Pasajul Corneliu Coposu

27 – 29 mai                 Expo filatelie/ Istorie şi filatelie în jurul Sătmarului Pasajul Corneliu Coposu

Etichete: , , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest